Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

НМТ-2024

Дата: 28 вересня 2023 о 11:03, Оновлено 19 березня о 15:54
Автор: Лучина І. Ю.

У яких країнах проходитиме НМТ у 2024 році?

За інформацією УЦОЯО, нині тривають перемовини із закордонними партнерами, організаціями та освітніми установами, тож перелік країн та список міст може зрости.

Поки що підтверджено домовленості щодо проведення  НМТ у наступних країнах: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.

Зокрема, в Українському центрі оцінювання якості освіти зауважують, що основний період реєстрації на НМТ-2024 триває з 14 березня до 11 квітня включно.

  • Вступники, які планують проходити тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.
  • Попри те, що перелік міст для проходження НМТ може стати дещо більшим, не варто зволікати з реєстрацією. Краще найближчим часом вибрати із запропонованого переліку найближче місто.
  • Якщо згодом з’явиться більш зручна локація, вступники зможуть до 15 квітня 2024 року включно змінити реєстраційні дані й вибрати населений пункт, що розташований ближче до місцеперебування вступника на час проведення НМТ.
  • Кількість учасників, які можуть проходити НМТ за кордоном, обмежена. Тому в разі вичерпання доступних місць у певному населеному пункті певної країни він стане недоступним для вибору.
  • Деякі локації будуть доступними тільки в межах додаткової сесії НМТ.

Проведення НМТ за кордоном відбуватиметься так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, підготовлені Українським центром. Тому, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть.

За матеріалами УЦОЯО


СТАРТУВАЛА РЕЄСТРАЦІЯ НА НМТ – 2024!

Просто зараз розпочалась реєстрація для участі в НМТ 2024!

  •  Початок реєстрації: 14 березня 2024 о 9:00!
  •  Триватиме вона до 11 квітня включно!

 Для реєстрації на НМТ, потрібно самостійно створити персональний кабінет за посиланням https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt
Для створення потрібно указати:

  •  контактну інформацію;
  •  категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років»;
  •  вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір та населений пункт;
  •  завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів.
  •  надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Сайт для реєстрації на НМТ-2024:
https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt

 Детальна інструкція з реєстрації
https://testportal.gov.ua/nmt-2024-shho-potribno-znaty-pro-reyestratsiyu/


Для вступу на бакалаврський (магістерський — для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде скласти національний мультипредметний тест (НМТ). 

Чим НМТ у 2024 році відрізнятиметься від минулорічного, якими будуть зміст та структура предметних тестів НМТ, як відбуватиметься реєстрація для участі у вступному випробуванні, коли і де потенційні учасники / учасниці проходитимуть тестування та як визначатимуть результати для вступу 一 про це говоритимемо 28 лютого о 15:00 у прямому етері на YouTube-каналі Українського центру оцінювання якості освіти.

Цей етер розпочне низку випусків «НМТ-2024: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди Українського центру оцінювання якості освіти.

До 17 години 27 лютого всі охочі мають змогу поставити запитання за посиланням.



НМТ-2024: НА ДОПОМОГУ УЧАСНИКАМ 一 ДОДАТКОВІ ТРЕНУВАЛЬНІ ТЕСТИ

СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ -2024

Презентаційний матеріал "НМТ-2024"

Характеристики сертифікаційних робіт

НМТ міститиме чотири блоки завдань: три обов’язкових і один на вибір. До обов’язкових увійшли  українська мова, математика та історія України. Блок на вибір міститиме завдання з навчального предмета, який вступник / вступниця вибере під час реєстрації для участі в тестуванні. Серед запропонованих на вибір предметів будуть українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

На виконання завдань НМТ буде відведено 240 хвилин  —  із розрахунку по 60 хвилин на кожний навчальний предмет. 

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зміст завдань з історії України охоплюватиме події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Тести з української мови, історії України, української літератури, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики — 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької,  французької) — 32 завдання.

Оцінювання наданих учасником відповідей на завдання з кожного предмета НМТ буде здійснено відповідно до схем нарахування балів, подібних до використовуваних у ЗНО.

У жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, тому одразу після проходження тесту кожний учасник / кожна учасниця дізнається про кількість набраних тестових балів. 

Кількість тестових балів, отриманих учасниками під час виконання завдань із кожного  предмета НМТ, буде переведено до шкали 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів до шкали 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. 

Докладніше про зміст, структуру кожного предмета НМТ й оцінювання з нього читайте у відповідних розділах.

УКРАЇНСЬКА МОВА  МАТЕМАТИКА     ІСТОРІЯ УКРАЇНИ    ФІЗИКА    ХІМІЯ     БІОЛОГІЯ

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА  ГЕОГРАФІЯ   АНГЛІЙСЬКА МОВА   ФРАНЦУЗЬКА МОВА   НІМЕЦЬКА МОВА   ІСПАНСЬКА МОВА

НМТ-2024: МОН ПРЕЗЕНТУВАЛО МОДЕЛЬ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ

2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже відпрацював схему проведення національного мультипредметного тесту. Однак цьогоріч очікуються певні зміни. 

Щоб пояснити, яким буде національний мультипредметний тест у 2024 році та що чекати вступникам, Міністерство освіти і науки України провело відкриту пресконференцію «Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати».

Як зазначив голова Комітету освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Сергій Бабак, нині розробляється закон, що регулюватиме вступ у 2024 році. У законодавстві прямо вказана процедура складання зовнішнього незалежного оцінювання та механізми його реалізації. Щороку видається спеціальний закон, який визначає порядок проведення оцінювання вступників. Зараз він вже перебуває на етапі реєстрації у Верховній Раді.

Основним нововведенням НМТ-2024 є тестування з 4 предметів, три з яких — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору ще одного предмета лишається за вступником. Українська мова є необхідним іспитом для всіх спеціальностей, адже знання державної мови — базова навичка громадянина. Математика демонструє навички аналітичного й логічного мислення, які необхідні для подальшого навчання й розвитку.

«Формат НМТ у 2024 році: 3+1. Відтепер вступники в обов’язковому порядку складатимуть не 3 предмети, а 4: українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір. Усі предмети учасники тестування складатимуть в один день у такому форматі: 2 години тестування, перерва і ще 2 години тестування. Таким чином ми рухаємось до стандартів європейських країн, де на випуску зі школи перевіряють знання не менш ніж з 5 предметів», — зазначив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Зарахування історії України до категорії обов'язкових для складання предметів є важливим кроком для зміцнення національної свідомості та самоідентифікації. Такі знання формують здатність аналітичного й критичного мислення, розвивають уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції та закономірності, а також бути стійкими до історичних маніпуляцій і фейків.

«Ми хочемо, щоб учасники тестування були якомога краще обізнаними з питань історії України, знали передумови цієї страшної війни, як сталося, що нині ми перебуваємо у цій точці відносин з росією. Проте, не включатимемо у програму тестування увесь історичний період. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від XVI століття і дотепер», — прокоментувала директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Вступники, як і раніше, могтимуть самостійно обрати предмет для вступу на бажану спеціальність і підтвердити знання у цій галузі. Предмет на вибір показує індивідуальну освітню траєкторію людини та стимулює до вивчення іноземних мов або природничих наук. А університети обиратимуть вступників на основі їхньої мотивації та готовності до вивчення конкретної спеціальності.

Учасник зможе скласти предметні тести в один день, а якщо йому щось завадить (хвороба, повітряна тривога під час тесту тощо), то зможе пройти тестування в додаткову сесію. Кожен блок триватиме 120 хвилин, з перервою між ними. Така модель тестування є вимушеною, але прийнятною в умовах воєнного стану: учасникам потрібно буде лише раз з’явитися до екзаменаційного центру. Завдяки цьому вступникам не треба долати подекуди значну відстань до екзаменаційних центрів і ризикувати безпекою. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

Під час заходу окрему увагу приділили обговоренню ДПА для учнів та учениць 4-х, 9-х і 11-х класів. Наразі випускники початкової, базової та середньої школи не складатимуть такі обов’язкові тестування. Однак після перемоги Український центр оцінювання якості освіти планує розгорнути серію обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Тому вже цього навчального року УЦОЯО проведе пілотування системи Державної підсумкової атестації для учнів після 4-го класу на визначеній кількості учнів. Важливо зазначити, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, воно потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.

«Зараз у нас є домовленість про те, що у перспективі намагатимемось повертати ДПА на всіх рівнях загальної середньої освіти: для початкової школи (після 4 класу), для базової школи (після 9 класу) та для випускників зі школи (11 класу). Магістрально ми хочемо забезпечити такий механізм, адже тоді держава отримуватиме інструмент одночасного зрізу знань на трьох рівнях загальної середньої освіти. Це допоможе приймати правильні управлінські рішення щодо вдосконалення тієї чи іншої ланки», — зазначив Сергій Бабак.

Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації. Пробного НМТ також не проводитимуть. Однак для того, щоби цьогорічні вступники мали можливість підготуватися до складання НМТ, Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема заздалегідь оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

https://youtu.be/Lks1o6POh-k

Чи буде НМТ 2024-го

Українські школярі-випускники 2024 року знову складатимуть компʼютерний онлайн-тест НМТ для вступу до вишів. Результати НМТ не враховують як результати Державної підсумкової атестації і самої ДПА (для 9 та 11 класів) не буде.

Учасники НМТ складатимуть тестування з чотирьох предметів – трьох обовʼязкових та одного на вибір.

Будуть передбачені дві сесії сесії НМТ: основна і додаткова.

Скласти НМТ зможуть і ті українські випускники, які перебувають за кордоном.

НМТ для вступу до закладів вищої освіти 2024 року можуть не складати вступники з тимчасово окупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії. Такі абітурієнти зможуть вступати за співбесідою.

НМТ: обов'язкові предмети

У переліку обов'язкових предметів на національному мультипредметному тесті 2024 року будуть українська мова, математика, та історія України. Зауважимо, що програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI-XXI століть.

Які предмети будуть на НМТ-2024

Серед предметів на вибір на НМТ 2024 року будуть:

  • українська література;
  • іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
  • біологія;
  • фізика;
  • хімія;
  • географія.

Що зміниться на НМТ-2024

Як повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, реєстрація на НМТ розпочнеться раніше, а саме тестування відбудеться у травні 2024 року. Усе тому, що тест став довшим, тож забезпечити дві зміни на день буде неможливо.

Тести з усіх предметів учасники НМТ складатимуть в один день у такому форматі: дві години тестування, потім перерва на 20 хвилин і ще дві години тестування.

Серед змін – 2024 року на НМТ не буде обов’язкового комплексного тесту з української мови та літератури, їх розділять: мова буде обов’язковою, а література – на вибір. А частина тесту з історії України охоплюватиме період від XVI до XXI століття.

В екзаменаційних центрах будуть запроваджені посилені заходи безпеки. Так, 2024 року будуть використовуватися металошукачі під час допуску учасників НМТ до аудиторій проведення тестування.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.