19 грудня- свято День Святого Миколая.
Українці 19 грудня відзначають релігійне свято День Святого Миколая.
За віруваннями, у ніч на 19-те грудня святий покровитель заходить до осель та дарує маленьким дітям подарунки.
Загадані цього дня бажання обов'язково здійсняться.
Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці
І принесе у Вашу хату
Добробут, радості багато.
Розбудить приспані надії,
Зернятко щастя хай посіє.
Зігріє гумором, любов’ю,
І принесе усім здоров’я!
Україні раніше ні Санта Клауса, ні Діда Мороза, лише міфічний персонаж Морозко, який асоціювався з усім зимнім періодом, а не лише із новорічними святами.
Так хто ж тоді в Україні дарував діткам подарунки? Кого вони чекали, із нетерпінням заглядаючи на ранок під подушку? Це був Святий Миколай – не вигаданий казковий персонаж, а легенда української історії. Кожного року, 19 грудня, українці святкують День Миколая.
Постать Святого Миколая пов’язане не просто із святкуванням чи подарунками, вона вчить тому, що кожна людина отримує винагороду за добрі вчинки.
Дітям обіцяють, що Святий Миколай покладе їм під подушку подарунок, якщо вони будуть добрими. А тим, хто провинився поганими вчинками – покладе під подушку різку чи шматок вугілля.
Звісно ж, у цей день діти отримували саме солодощі та подарунки, але такі легенди вчили їх, що навіть добро повинне бути справедливим. І вчили не просто тому що «так треба», адже сама постать Святого Миколая давала власний приклад доброї людини.
Благодарівський учнівський та педагогічний колектив говорить ВЕЛИКЕ ДЯКУЄМО своєму "Святому Миколаю" - Лозицькому Олександру Івановичу та Лозицькій Ларисі Олександрівні, що вони допомогли покласти під "подушку" дітям солодощі та нагадати про українські традиції та віру в те, що добро існує.